Оголошено переможців 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Гран-прі фестивалю за результатами голосування глядачів отримала білоруська стрічка «Кришталь» Дар’ї Жук.

21 липня, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася урочиста церемонія закриття Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ), що цього року пройшов удев’яте.
Цього року на розгляд відбіркової комісії ОМКФ було подано 1011 фільмів із 95 країн світу, з них 752 – до міжнародної конкурсної програми, 259 – до національної конкурсної програми. Загалом на фестивалі було показано 108 фільмів із 95 країн.

Гран-прі фестивалю за результатами голосування глядачів отримала білоруська стрічка «Кришталь» Дар’ї Жук.

Найкращим фільмом міжнародного конкурсу ОМКФ за версією журі став грецько-польский фільм «Жаль». Його режисера Бабіса Макрідіса названо кращим режисером.
«Золотий Дюк» за кращу акторську роботу дістався Віктору Полстеру за роль трансгендера-балерини в бельгійській драмі «Дівчина» Лукаса Донта.
Спеціальну відзнаку міжнародного журі отримала румунсько-французька стрічка «Поророка» режисера Константіна Попеску.

Найкращим європейським документальним фільмом цього року названо українську стрічку «Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко.

«Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко.
Спеціальним дипломом відзначено новержську стрічку «69 хвилин з 86 днів» режисера Егіла Хасьольда Ларсена.

Найкращий український повнометражний фільм – «Дельта» Олександра Течинського.

Найкращий український короткометражний фільм – «В радості, тільки в радості» режисерки Марини Рощиної.
Найкращим українським режисером (нова номінація фестивалю) стала Тоня Ноябрьова за стрічку «Герой мого часу».
Тоня Ноябрева Герой моего времени
За найкращу акторську роботу в національному конкурсі нагороджено акторку Анастасію Пустовіт (за роль у фільмі «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк).
Спеціальні нагороди журі національної конкурсної програми дісталася Дані Кавеліній за короткометражну стрічку «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» та Жанні Озірній за короткометражний документальний фільм «Зв’язок».
Жанна Озирна
Як писав «Детектор медіа», призи кінокритиків FIPRESCI отримали українська повнометражна стрічка «Дельта» Олександра Течинського та короткометражна «Магнітна буря» Ігоря Ганського.
Нагадаємо, цього року приз ОМКФ за вклад у розвиток кіномистецтва отримала українська акторка Ада Роговцева. На церемонії закриття фестивалю такий же приз отримала й британська акторка Жаклін Біссет, яка була спеціальною гостею кінофестивалю.
Ведучими урочистої церемонії закриття 9-го Одеського кінофестивалю другий рік поспіль стали акторка і телеведуча Яніна Соколова та телеведучий Олег Панюта.
Після закінчення офіційної частини було продемонстровано картина французького режисера П’єра Сальвадорі «Звільнені!» за участю Одрі Тоту.

Источник: Оголошено переможців 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю – Детектор медіа.