5-й фестиваль кіно та урбаністики «86» оголошує переможців

 

13 травня у Славутичі завершився фестиваль «86: Щось невловиме». На церемонії закриття журі конкурсів «Пальма Півночі» та MyStreetFilmsUkraine нагородило фільми-переможці.

Гран-прі «Пальми Півночі» і приз у розмірі $1000, а також Приз глядацьких симпатій отримала стрічка «Чарівна таблетка» Олександра Зубовленка. Найкращим українським фільмом став «Зв’язок» Жанни Озірної. У конкурсі брали участь 12 картин – 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, які брали участь у будівництві Славутича.
У конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої – він також отримує приз $1000. Журі відзначило Спеціальною згадкою стрічку «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна». У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами.
На церемонії закриття команда фестивалю виконала твір американської авангардистки Мередіт Монк Other Worlds Revealed. Ведучими церемонії закриття виступили Юрій Марченко і Маргарита Кулічова.
З 9 по 13 травня фестиваль «86» прийняв понад 3 тисячі глядачів. На трьох майданчиках показали 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього місячного перебування у Славутичі. Під час архітектурного воркшопу п’ять команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту. Понад 30 дітей відвідали заняття дитячої школи урбаністики. У рамках музичної програми виступило 25 артистів. Відбулася лекція кінокритикині Марії Кувшинової та дискусія «Блокпост дружби народів». Режисеркою офіційного трейлера 5-го фестивалю «86» стала Надія Парфан, музику написала Маргарита Кулічова.
Дати проведення 6-го міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі будуть оголошені згодом.