Золотих Дзиґа 2018. Номінанти

 

20-го квітня у Києві відбулася церемонія вручення Другої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». У 13 із 17 номінаціях перемогу здобули стрічки, виробництво яких було здійснене за підтримки Держкіно.

Захід ініційований Одеським міжнародним кінофестивалем спільно з Державним агентством України з питань кіно і проводився цьогоріч вдруге. Червоною доріжкою пройшли номінанти, українські кінопрофесіонали, кінозірки, діячі культури та інші відомі українські особистості.
За результатами голосування, членами Української кіноакадемії було визначено переможців у 16-ти номінаціях, а глядачі обрали свого фаворита у категорії «Вибір глядача».
Найбільше «Золотих Дзиґ» отримали «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва: стрічку визнано «Найкращим фільмом»; сценаристка фільму Наталія Ворожбит перемогла у номінації «Найкращий сценарист»; у номінації «Найкращий актор у головній ролі» здобув перемогу В’ячеслав Довженко, а Віктор Жданов став «Найкращим актором другого плану». «Золоту Дзиґу» в номінації «Найкращий художник із гриму» отримала Ліліана Хома, а в номінації «Найкращий художник-постановник» – Шевкет Сейдаметов.
У номінації «Найкращий режисер (премія ім. Ю. Іллєнка)» переміг Сергій Лозниця за роботу над стрічкою «Лагідна».«Золоту Дзиґу» продюсеру картини Сергію Лавренюку вручив Голова Держкіно Пилип Іллєнко:

«Дуже почесно і хвилююче вручати премію імені свого батька. Для мене він завжди був взірцем у всьому, і він дуже високо піднімав планку. Тож я радо вручаю цю нагороду найкращому режисеру і вірю в перспективи українського кінематографа».

Трьома нагородами відзначена картина Марини Степанської «Стрімголов». Так, переможницею у номінації «Найкраща акторка у головній ролі» стала Даша Плахтій; у номінації «Найкращий звукорежисер» переміг Сергій Степанський, а Микита Моісеєв здобув перемогу як «Найкращий композитор».
Ніна Набока стала «Найкращою акторкою другого плану» за роль у фільмі «Припутні» реж. Аркадія Непиталюка.
Найкращим анімаційним фільмом визнали роботу режисера Андрія Щербака «Причинна».
Найкращим короткометражним ігровим фільмом стала робота режисера Павла Острікова «Випуск’97».
«Золоту Дзиґу» у номінації «Найкращий оператор-постановник» отримав Валентин Васянович за роботу над стрічкою «Рівень чорного».
Найкращим документальним фільмом став «Будинок «Слово» режисера Тараса Томенка.
Нагороду «Найкращому художнику з костюмів» отримала Світлана Симонович за роботу у фільмі «Червоний».
Премія глядацьких симпатій «Вибір глядача» дісталася фільму «DZIDZIO Контрабас» режисера Олега Борщевського.
Чесність і достовірність оприлюднених результатів голосування підтвердила аудиторсько-консалтингова компанія Kreston GCG, що є офіційним аудитором Другої Національної кінопремії.