«Ізі» увійшов до шорт-листа Італійської національної кінопремії


 

Створений за підтримки Держкіно України фільм «Ізі» увійшов до шорт-листа Італійської національної кінопремії David di Donatello.

Про це повідомлено на офіційному сайті Академії італійського кіно: http://www.daviddidonatello.it/. Переможці будуть оголошені 21-го березня у Римі.

Давид ді Донателло – це престижна італійська нагорода. З 1956-го року її щорічно вручає Академія італійського кіно (Accademia del Cinema Italiano). Нагорода зроблена у вигляді золотої статуетки – копії статуї Давида скульптора Донателло.
Премія вручається у 24-ох категоріях. Зараз Академію італійського кіно очолює кінорежисер і сценарист Джуліано Монтальдо.
Нагадуємо, що повнометражний фільм «Ізі» – це перша офіційна копродукція України з Італією. Стрічка була створена за підтримки Держкіно України, Міністерства культури Італії та аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія (Італія). Виробництвом займалися компанії Fresh Production Group (Україна), Bartlebyfilm та Pilgrim Film (Італія).
У фільмі зіграли італійські та українські актори Нікола Ночелла, Барбара Буше, Остап Ступка, Вероніка Шостак і Орест Гарда.
Фільм був офіційно відібраний до конкурсу одного із найбільших міжнародних кінофестивалів світу – в Локарно (Швейцарія), де Ночелла був нагороджений як «Найкращий актор» премією незалежних швейцарських критиків Boccalino d’Oro.
Також «Ізі» отримав Ґран-прі 35 Annecy Cinéma Italien – найбільшого фестивалю італійського кіно за межами Італії! Далі були нагороди за найкращий дебютний фільм у конкурсі Fabrique du Cinema (премія аналітичного журналу італійської кіноіндустрії) та приз від молодого журі ювілейного 40-го Фестивалі італійського кіно у Вільрю (Франція).

Загалом, стрічка брала участь в програмах 17-ти міжнародних кінофестивалів.

За рейтингом найвпливовішої італійської газети La Repubblica, фільм ввійшов у TOП-10 найкращих картин 2017-го року в Італії.
Довідково: драматична комедія «Ізі» розповідає про колись вправного гонщика з іменем Ісідоро, що виграв 17 чемпіонатів на «Фомулі-3», тепер він став просто Ізі, мовчазним товстуном в депресії. Але життя підкидає йому можливість все змінити. Брат просить його допомогти зробити дивну річ: перевезти тіло загиблого у нього на виробництві українця до кордону, передати труну кому треба і – все. Змінитися герою буде не просто, але все, що не відбувається – на краще.