Олега Сенцова нагородили орденом «За мужність» імені Андрія Сахарова

 

Українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років колонії, нагородили орденом «За мужність» імені Андрія Сахарова.

Нагороду вручили в Києві сестрі Сенцова Наталії Каплан.
Український режисер перебуває у виправній колонії №8 «Білий ведмідь» в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.
Нагадаємо, орденом «За мужність» імені Андрія Сахарова нагороджено також заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенка. У середу, 31 січня, ордени «За мужність» імені Андрія Сахарова, що вручають

«сучасним публіцистам, які стоять на стороні правди», вручили кримському журналістові Миколі Семені, а також проекту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії».

Кримчанина Олега Сенцова разом із Олександром Кольченком затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
За повідомленнями, стан здоров’я Олега Сенцова в колонії на Ямалі різко погіршився: перебуваючи у російських колоніях, він сильно схуд, погано харчувався, у нього почалися проблеми із серцем.
detector.media