Музичний кіноперформанс «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital (UK)


 

25 січня Довженко-Центр у партнерстві з Британською Радою в Україні представить авангардистський шедевр українського режисера Віктора Туріна «Турксиб» (1929) у живому супроводі від інді-проекту з Брістоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія).

Захід відбудеться в рамках вечірньої програми проекту Envision Sound – першої в Україні програми професійного розвитку кінокомпозиторів, яка проходить з 22 по 26 січня 2018 року.

Розпочнеться перформанс о 19:30 на 6-му поверсі Довженко-Центру (м. Голосіївська, вул. Васильківська, 1).

Документальна стрічка про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі – нарівні з «Людиною з кіноапаратом» Дзиґи Вертова – вважається найяскравішим зразком документального кіноавангарду радянського періоду.
«Турксиб» цікавий не тільки новаторським монтажем і операторською роботою, але також фабульною драматургією, якій підпорядковано ритм фільму. Авторами різних версій сценарію виступили такі відомі теоретики кіно як Віктор Шкловський, Олександр Мачерет, Єфим Арон і сам Турін, якому, вочевидь, і належить авторство останнього варіанту сценарію.
Неосяжні простори середньоазійських пустель, бавовняні плантації, середньовічний побут місцевого люду – все це показано у фільмі з непідробним ліризмом і вишуканістю. Залізниця, що має з’єднати Азію й далекий Сибір, стає магістраллю зустрічі цивілізацій, якою технічний прогрес невблаганно вторгається в медитативну пастораль мирних казахів.
Маловідомий в СРСР і сучасній Україні, «Турксиб» справив величезний вплив на розвиток британського документального кіно й здобув у Британії культовий статус.
Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році «Турксиб» є реконструкцією британської версії фільму, змонтованої у 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Ґрієрсоном (John Grierson). Британська версія, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, більш ніж на 10 хвилин довша за оригінальну: вочевидь, із цензурних міркувань фільм було перемонтовано в СРСР.
Bronnt Industries Kapital – музичний інді-проект із Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартеллом (Guy Bartell). В арсеналі проекту – кілька студійних альбомів, серед яких:«Virtuteet Industria», «Häxan» і«Hard for Justice», випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних леблах. Альбом «Häxan» (2007) був створений як саундтрек до однойменного культового шведського німого фільму. Бартелл підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами, низькобюджетними трилерами та документальним кіно, які вплинули на створювану ним музику. Вперше гурт представив своє трактування «Турксибу» українським глядачам у 2012 році на фестивалі «НІМІ НОЧІ».

У 2015 році саундтрек до «Турксибу» ліг в основу четвертого альбому Bronnt Industries Kapital, який вийшов на «I Own You Records».

EnvisionSound – тижнева програма-інтенсив для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн, що проводитиметься Британською Радою та Довженко-Центром у Києві 22-26 січня 2018 року.
Насичена програма презентацій та практичних майстерень, а також розбір кейсів від професійних композиторів, дискусії, вечірні покази й нетворкінг дадуть учасникам Envision Sound можливість дослідити процес написання музики для кіно. Ментори – знані кінокомпозитори Майкл Прайс (Велика Британія) і Алла Загайкевич (Україна).
Замовлення квитків на karabas.com: https://kiev.karabas.com/ua/bronnt-industries-kapital-velikobritaniya
Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр)найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.
Британська Радаце міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Ми встановлюємо дружній діалог та будуємо порозуміння між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску в Сполучене Королівство й у країни, з якими працюємо – змінюємо життя, створюючи можливості, вибудовуючи зв’язки та довіру.
Ми працюємо впонад 100 країнах по всьомусвіті у сферах мистецтва і культури, англійськоїмови, освіти та громадянськогосуспільства. Щороку ми особистовзаємодіємозбільшніж 20 мільйонами людей, а такожохоплюємопонад 500 мільйонів людей онлайн, через трансляції та публікації.
Із 1934 року ми є британською благодійною організацією, що регулюється Королівською Хартією й державними органами Великої Британії. Більшість нашого прибутку надходить через численні проекти та угоди у сферах викладання англійської мови та екзаменів і контракти у сферах освіти й міжнародного розвитку, а також через наші партнерства з публічними та приватними організаціями. Вісімнадцять відсотків нашого фінансування отримується від уряду Сполученого Королівства.