Торік ми багато подорожували, намагаючись зрозуміти український Схід. Ми роздивлялися кольоровий дим Азовсталі, купалися у водах Азовського моря, лякалися пострілів у Мар’їнці, фотографувалися на тлі крейдяних гір під Слов’янськом, слухали історії переселенців — сумні, веселі, водночас сумні й веселі.
Намагаючись зрозуміти Схід, ми зрозуміли, що його не існує. Існує багато малих і великих міст, робочих і закинутих заводів, різних людей, яких ніхто раніше не слухав і яким є що розповісти. Але є дещо спільне: місця, де розмова могла б відбуватися. Погана новина: на Сході їх недостатньо, а подекуди катастрофічно бракує. Гарна новина: вони виникають, і ними займаються фантастичні люди.
Урбаністика каже, що речі почнуть ставатися, якщо знайти для них місце. Можливо, саме брак спільних місць є головним джерелом суспільних негараздів? Ми не даємо гарантій, але точно знаємо, що найцікавіші зміни в Україні відбуваються прямо сьогодні на Сході. Їх можна побачити на власні очі у нових осередках публічного життя. Це платформи культурних і громадських ініціатив «ТЮ», «Теплиця», «Вільна Хата», «Друзі», краєзнавчі музеї, що наважились пустити до себе сучасних художників ініціативи «ДЕ НЕ ДЕ» і разом з ними переосмислити старі експозиції, а також новостворені молодіжні майданчики: скейт-парк у старому кінотеатрі Лисичанська, літній кінотеатр на східцях і дерев’яний причал у Костянтинівці.
Цього року MyStreetFilms продовжує подорож Сходом у пошуках спільних місць та героїв, які за ними стоять. Нам цікаві історії з Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, що розповідають про старі чи нові кінотеатри, музеї, бібліотеки, театри та інші місця, де людина може реалізувати свою соціальну природу.
Щоб взяти участь у проекті, потрібно до 15 лютого подати на конкурс ідею фільму, заповнивши заявку.
Півфіналісти отримають технічну і логістичну підтримку, консультації досвідчених наставників і можливість зняти власне кіно. Переможця конкурсу обере міжнародне журі під час фестивалю «86» у Славутичі. Володар гран-прі особисто представити свій фільм на престижному міжнародному кінофестивалі. Витрати на доїзд і поселення покривають організатори. Додаткова інформація: nadia@86.org.ua.
Етапи проекту:
15 лютого — крайній термін подання проектів
19 лютого — оголошення результатів першого туру
1 — 4 березня — воркшоп у Києві (девелопмент, препродукція)
Березень-квітень — зйомки, відбір у другий тур
26 — 29 квітня — воркшоп у Києві (монтаж, постпродукція)
9 — 13 травня — прем’єра на міжнародному фестивалі «86» у Славутичі
Партнери: ДЕ НЕ ДЕ, Код Міста
Вибрані фільми з попередніх років MyStreetFilmsUkraine:
«Міст», режисерки Олена Москальчук, Оксана Носач – елегія про Рибальський міст
«На Сході», режисер Пьотр Армяновський – панорама Краматорська навесні 2015 року
«Серед хат», режисерка Оксана Носач – боротьба за виживання села на Позняках
«Я і Маріуполь», режисер Пьотр Армяновський – ліричне спостереження Маріуполя
86

Майже людина