0

22.10.2016

16:43

Cineaster

«Вагоновожатые» озвучать психологічну драму 1920-тих років

28 жовтня в Національному Центрі Довженка відбудеться показ відреставрованого фільму 1927 року «Ордер на арешт» режисера Георгія Тасіна. Музичний супровід для стрічки створить гурт «Вагоновожатые».«Ордер на арешт» є одним із перших зразків психологічної драми в українському кіно, який, понад те, блискуче працює з темою жіночої німоти, — говорить начальник науково-програмного відділу Центру Довженка Станіслав Мензелевський. — Перед нами не революційний епос, а радикально суб’єктивна мікроісторія, яка, власне, і стає соціальною та кінематографічною істиною. Не дарма українські критики вбачали у фільмі чи не першу «дійсну картину з часів горожанської війни. Дійсну, бо відповідає дійсності».

У 1930 році картина Тасіна «Ордер на арешт» була заборонена з таким формулюванням: «С экрана снять как нездоровую, с психологическим надрывом и ставящую женщину как существо слабое и устаревшее...»

«Це сталося через те, що нова соцреалістична дійсність із приматом об’єктивної партійної істини не могла й надалі миритися із кінематографічними експериментами з суб’єктивною камерою», — вважає Станіслав Мензелевський.

Лідер гурту «Вагоновожатые» Антон Слєпаков розповів Cultprostir, як колектив долучився до цього проекту: «Нам давно було цікаво взяти участь у чомусь подібному. На момент першої пропозиції від Довженко-Центру „Вагоновожатым“ було всього кілька місяців і ми мали близько 9 треків репертуару. Ми не могли замахуватися на такі великі форми. Але пройшов час, а досвід наших колег „ДахаБраха“, Port Mone, Антона Байбакова, 2sleepy показали, що все цілком здійсненно».

Антон каже, що обрати фільм, який хотіли б озвучити «Вагоновожатые», було не просто. «Ми майже зупинилися на стрічці „Штурмові ночі“ Кавалерідзе про будівництво Дніпрогесу. Але потім виявилося, що нам трохи важко підібрати під нього індустріальну музичну фактуру. Зрештою, „Ордер на арешт“ здався найоптимальнішим варіантом», — поділився музикант.

За словами Антона Слєпакова, це буде доволі цікавий синтез «коричневої» ретро-картинки і електронної музики «Вагоновожатых».

Показ фільму «Ордер на арешт» відбудеться в рамках 46-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» і проекту «КУЛЬТУРФІЛЬМ: Femme Mute», присвяченого репрезентації жінки в українському німому кіно.

cultprostir.ua

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: