0

03.10.2016

20:42

Cineaster

Українські прем’єри на «Молодості»: 90 хвилин з Мустафою ДжемілєвимДокументальний фільм про лідера кримськотатарського народу «Мустафа», який профінансував Національний Фонд Підтримки Демократії та 252 людини на платформі «Спільнокошт», буде представлений на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» у жовтні 2016 року.

Робота над фільмом почалася в лютому 2015 року та тривала півтора роки. Незважаючи на те, що спочатку команда проекту задумувала створення повнометражного документального фільму, формат в ході роботи був дещо змінений. 5 відтворених сцен з реального життя Мустафи Джемілєва занурюють глядача в атмосферу того часу.

За основу кінострічки було взято опис життя самого Мустафи. На цю нитку і нанизувалися спогади людей, які зустрічалися йому на шляху. Серед них дисиденти, правозахисники та інші кримськотатарські лідери. Творча задумка була в тому, щоб розповісти глядачеві про основні події з життя Мустафи Джемілєва. Йдеться і про депортацію, і про перше ув’язнення, і про найтриваліше в світі голодування тривалістю 303 дня. Для того, щоб розкрити ці сюжетні лінії, команда фільму побувала у п’яти країнах, записавши 26 інтерв’ю.

Ахмед Сарихаліл, режисер фільму «Мустафа»: «У фільмі мені хотілося показати Джемілєва звичайною людиною, з усіма слабкостями. Завдяки книгам у нас склалося про нього враження, нібито він відважний лицар, яким він безумовно і є. Але коли з ним спілкуєшся особисто, то в очі впадає його простота, відсутність пафосу, відмінне почуття гумору. Мені не хотілося в фільмі одразу змальовувати його героєм. Хоча все-одно в результаті він цим героєм і вийшов».

На глядачів чекають відтворені сцени з життя Мустафи Джемілєва: ви побуваєте в тюрмі, поговорите з однодумцями в боротьбі за повернення Криму за часів СРСР і в нинішній час, відчуєте себе активістом національного руху кримських татар, поринете в історії з життя сильного і нескореного духом лідера, ім’я якого — Мустафа Джемілєв.

Над фільмом працювали:
Ахмед Сарихаліл, режисер
Таміла Ташева, продюсер,
Єфим Чупахін, український композитор, піаніст, саунд-продюсер,
Вахтанг Кіпіані, український журналіст, публіцист, історик,
Максим Пасічник, головний герой фільму, грає роль Мустафи Джемілєва.

Незабаром фільм буде представлений на «Молодості» в програмі «Українські прем’єри», найбільшому національному американському кінофестивалі незалежного кіно «Санденс» і ряді інших фестивалів документального кіно. Надалі планується масовий прокат документального фільму «Мустафа» в Україні та Європі.

Проект відбувся за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії, громадської організації «Гараж Генг», партнерів «Крим. Реаліі», ATR і QHA, а також 252-х осіб, які повірили в проект і підтримали його фінансово.

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: