0

13.04.2016

17:22

Cineaster

Унікальний фільм про Шерлока Холмса буде представлений на потьомкінських сходахПід час 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю, на Потьомкінських сходах буде презентовано унікальну кінострічка «Шерлок Холмс» 1916 року в супроводі симфонічного оркестру.

Цього року Одеський кінофестиваль пройде з 15 по 23 липня. У другий день кінофестивалю, 16 липня, на Потьомкінських сходах традиційно відбудеться один з найбільших open-air показів Європи, який пройде за підтримки партнера кінофестивалю — Компанії «Садове кільце». Кіноперформанс на легендарних одеських сходах в супроводі симфонічного оркестру по праву вважається одним з наймасштабніших і найяскравіших подій фестивалю та щорічно збирає понад 15 тис. глядачів. Цього разу під відкритим небом Одеси відвідувачі побачать німу кінострічку «Шерлок Холмс», котра в 2016 році святкує сторічний ювілей з дня створення.

Фільм «Шерлок Холмс» був створений американським режисером Артуром Бертелетом. Картина складається з чотирьох частин: «Листи від крон-принца», «Моріарті проти Шерлока Холмса», «Трагічна ніч» і «Тріумф Шерлока Холмса». Головну роль у фільмі виконав театральний актор Вільям Жиллетт. Вважається, що саме Жіллет додав до образу Шерлока Холмса нові деталі, що згодом стали «візитною карткою» видатного детектива: саме в 1916 році глядачі вперше побачили Шерлока в мисливському капелюсі, з люлькою та тростиною.

Довгий час фільм вважався втраченим. Однак, рік тому Французька синематека повідомила, що в архівах були знайдені 7 котушок плівки з копіями оригінального фільму.

Музичне оформлення для показу на Потьомкінських сходах написав один з провідних світових композиторів німого кіно Дональд Сосин. Він був офіційним піаністом в Метрополітен-музеї (Нью-Йорк) в 1979-1984 роках та продовжує там виступати до цього часу. Він грав на бродвейських шоу, написав музику до п’ятдесяти мюзиклів та створив тисячі пісень для таких гігантів індустрії, як Hal Leonard Corporation і Warner Bros. Music. У 2016 році досягнення Дональда були удостоєні нагороди на Денверському фестивалі німого кіно.

Нагадаємо, Одеський міжнародний кінофестиваль продовжує прийом заявок на участь у конкурсі європейських документальних фільмів. Заявку можна подати на сайті кінофестивалю до 20 травня 2016 року. Церемонії відкриття та закриття фестивалю відбудуться в Одеському національному академічному театрі опери та балету.

ОМКФ

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: