0

13.11.2014

18:57

Антон Фролов

Дні українського кіно в Мюнхені

З 5 по 7 грудня 2014 року в Університеті телебачення і кіно Мюнхена (Бернд-Айхінгер-Платц, 1) відбудуться покази нового українського кіно — учасників і лауреатів міжнародних кінофестивалів; фільми особисто представлять режисери, актори та інші учасники творчих груп.Захід має на меті промоцію сучасного українського кінематографа і підняття іміджу України за кордоном. Всі кошти, зібрані від продажу квитків, буде передано на потреби дітей, що постраждали від війни на сході України.

Фільм-відкриття програми — «Поводир» (2014, режисер Олесь Санін), номінант від України на приз Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Дія розгортається у 1930-их роках. Сліпий кобзар рятує сина убитого американського журналіста — відтак хлопчина стає поводирем. Одну з головних ролей виконує відома українська співачка Джамала. Фільм представить його продюсер Ігор Савиченко.

У програмі «Днів українського кіно в Мюнхені» — фільм «Істальгія» (2012), знятий у копродукції з Німеччиною та Сербією. Це три пересічні любовні історії в Мюнхені, Києві та Белграді. Фільм брав участь у Повнометражному конкурсі 42-го КМКФ «Молодість». У ролях — відомий австрійський актор і режисер Карл Маркович, а також український актор Олексій Горбунов, який особисто представить фільм разом з авторкою сценарію і режисеркою фільму Дар’єю Онищенко. Фільм брав участь у конкурсах міжнародних кінофестивалів Hofer Filmtage (Німеччина) і Tallinn Black Nights Film Festival (Естонія).

«Брати. Остання сповідь» (2014) — учасник Повнометражного конкурсу 44-го МКФ «Молодість». Екранізація роману шведського письменника Торгні Ліндгрена про непримиренну ворожнечу між двома братами. У фільмі дію перенесено в українські Карпати. До провінційного містечка приїжджає письменниця. Невдовзі вона стає ланкою між старими братами, чий сенс життя — у боротьбі: хто довше проживе й не потішить другого своєю смертю. Приз за найкращу жіночу роль (Наталка Половинка) — «Срібний Георгій» Московського міжнародного кінофестивалю. Фільм представить авторка сценарію і режисерка Вікторія Трофименко.

«Молитва за гетьмана Мазепу» — майже класичний український фільм 2001 року. Його зняв один з найвідоміших режисерів українського поетичного кіно Юрій Іллєнко. У головній ролі — великий актор Богдан Ступка. Це фільм-фантасмагорія, уявний діалог історичних антагоністів: імператора Петра I та гетьмана Івана Мазепи. Неначе уві сні, гетьман встає з могили, щоб розповісти про своє життя і боротьбу. Міністерство культури РФ не рекомендувало фільм для показу на території Росії. Стрічка брала участь у Берлінському Міжнародному кінофестивалі 2002 року. У Мюнхені фільм представить Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Найкращі короткометражні стрічки з Національного конкурсу МКФ «Молодість» 2014 року — також у програмі «Днів українського кіно». Переможець конкурсу — документальний фільм «Обличчя» Нікона Романченка, де через портрети учасників Євромайдану розказано про зимові події 2013-2014 у Києві. «Прості речі» Олександра Ратія — нова робота переможця Національного конкурсу «Молодості-2013» («Повернення»); її відзначено спеціальним дипломом журі «За вміння простими засобами створити глибокий образ». Це оповідка про самотність літніх людей, яким лишається розмовляти з котом і засинати під телевізор. Іще один дипломант цьогорічної «Молодості» — стрічка «Равлики» Марини Вроди. Режисерка здобула Золоту пальмову гілку в Каннах за свою попередню короткометражну роботу («Крос»). Журі національного конкурсу «Молодості» нагородило «Равликів» дипломом «За творчу сміливість у дослідженні реальності». Стрічка продовжує розпочату «Кросом» трилогію і оповідає про юнаків, які опинилися у ситуації, що змушує замислитись — у тому числі, і про зміну себе. У Мюнхені покажуть ці та інші короткометражні фільми — найкраще зі знятого в Україні за минулий рік. Добірку фільмів представить режисер Нікон Романченко, лауреат Національного конкурсу «Молодості».

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: