0

27.10.2013

22:44

Cineaster

Урсус: новий амбітний проект українського кіноВ Україні розпочато зйомки нового масштабного кінопроекту – повнометражного ігрового фільму «Урсус», виробництво якого здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 Нічого подібного за фільм «Урсус» в Україні ще не знімалося. Це великий ко-продукційний художній пригодницько-драматичним фільм, бюджет якого сягає 30 мільйонів гривень. Будучи за формою роуд-муві, сюжетно і географічно «Урсус» веде за собою глядача через майже всю Європи.

«Урсус» є масштабною ко-продукцією чотирьох країн — України, Грузії, Болгарії та Німеччини, де Україна виступає мажорітарієм, тобто, головним інвестором фільму (більше 50%). Зніматися картина буде трьома мовами — українською, грузинською й англійською.

Одна з передових в Україні продакшн-компаній, київська Fresh Production, зібрала у складі проекту кращих спеціалістів кіноіндустрії та справжніх зірок кіно, щоби втілити сміливий і оригінальний сценарій.

Зйомки проходитимуть в Україні (Києві та Карпатах), Грузії (Тбілісі та Батумі), Болгарії (Софії) та Німеччині (Берліні).

Крім новаторського географічного розмаху, творці зважилися на перше у великому прокатному українському кіно використання технології motion capture.

За сюжетом дія фільму розпочинається в новорічну ніч з 1991 на 1992 рік в охопленому громадянською війною Тбілісі. На даху Парламенту головний герой, мобілізований молодий режисер Ніка, чує від свого друга побажання, аби той, як режисер, колись таки отримав головний приз Берлінського кінофестивалю «Золотого ведмедя». Згодом звільнений у запас після поранення Ніка повертається на студію, де знаходить лише обгорілі рештки свого дебютного фільму. Там він зустрічає каскадера Фому Гоголя, який, не маючи роботи, доглядає за нікому не потрібним студійним ведмедем Чолою. Одним з головних, але далеко не поодиноких див, які трапляються з героями, стає запрошення на 5-річні гастролі ведмедя Чоли до Берлінського зоопарку. Ускладненням цьому стає несподівана трагічна смерть ведмедя. Та Ніку це не зупиняє: аби вирватися з розваленої війною країни, він йде на відчайдушний вчинок — самому перевдягнутися у ведмедя і таким чином переїхати всі кордони і опинитися в Берліні. І костюм, пошитий студійним бутафором, вже звичним, дивовижним чином опиняється дуже добрим, настільки добрим, що ніхто не помічає у ньому людини.

Фургон з Фомою за кермом і Нікою-ведмедем у буді починає свої пригоди з Грузії, через Туреччину, Болгарію, Румунію і аж до Німеччини. Одного разу у своїх мандрах вони зустрічають американську захисницю прав тварин Соню Джефферсон (Жозефіна де Ла Баум). Правдами і неправдами вона залишається з ними аж до кінця їх мандрів. Та мандри ці будуть не прості — у кожного з героїв є чимало схованих у шафах скелетів.

Продюсерами фільму є двоє досвідчених професіоналів – Олег Щербина та Юлія Чернявська з компанії Fresh Production Group.

Постановник картини – грузинський режисер Отар Шаматава, відомий за своїми повнометражними фільмами «Турандот» (1990) та «Дорога М» (1999). Багато років виступаючи генеральним продюсером грузинського телеканалу «Імеді», він спродюсував десятки серіалів та фільмів.

Сценарій фільму написано Отаром Шаматава і грузинським сценаристом і режисером Зазою Буадзе, який влітку 2013 року відзначився короткометражкою «І Бог зробив крок у порожнечу», та більше відомого як режисера популярного в Грузії 26-серійного серіалу «Кава та пиво» (2003), а як сценарист – роботою над німецьким фільмом «Абсурдистан» Файта Хельмера, представленого 2008 року в Санденсі та на Московському міжнародному кінофестивалі.

Оператор фільму — Сергій Борденюк, один з кращих кіноператорів України, чия майстерність ще у 1990-х роках була відзначена спеціальним сертифікатом Стівена Спілберга за створення документального проекту «SHOAH. Visual history foundation», що з’явився 2004 року у вигляді короткометражки-додатку на DVD фільму «Список Шіндлера».

Головну жіночу роль виконуватиме акторка Жозефіна де Ла Баум, уроджена французька баронеса і акторка, фотомодель і співачка, яка багато часу знімається у Великобританії.

Одну з двох головних чоловічих ролей, Фому, грузина з українським корінням, зіграє харизматичний український актор театру та кіно Богдан Бенюк. Людина-оркестр, що грає, співає, озвучує, викладає, він є один з найвідоміших акторів України.

Другого з пари виконавців головних чоловічихролей, грузинського режисера Ніку, зіграє грузинський актор Ніка Тавадзе, практично кожна роль якого викликає бурхливий захват на батьківщині й відзнаки за кордоном – наприклад, за роль у фільмі «Рене їде до Голівуду» він отримав приз на Міжнародному кінофестивалі в Авенсі, Франція.

У фільмі також задіяні журналіст і ведучий Микола Вересень, актори Крістіан Ульмен, Діто Цинцадзе, Жорж Каррафас, Ілка Зафірова, Вікторія Варлей, Петер Небенгауз та ін.

Зйомки відбуватимуться в чотирьох країнах з 11 жовтня 2013 року по 23 січня 2014 року.

Пост-продакшн розрахований на 9 місяців. Фіналізацію заплановано на кінець 2014-го року, а прем’єру — на початок 2015 року.

Держагенство України з питань кіно

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: