0

13.11.2017

19:44

Cineaster

Українські кінопроекти отримали головні призи в індустріальній секції міжнародного кінофоруму Connecting CottbusПроект «Ворошиловград», що є екранізацією однойменного роману Сергія Жадана і реалізовується за підтримки Держкіно України, переміг у секції Work in Progress. Ця секція у рамках кінофоруму організована цьогоріч вперше. «Ворошиловград» обрали з 50-ох проектів поданих з усієї Європи. Команда проекту отримала грошовий приз розміром 35 тис. євро.

Екранізацію «Ворошиловграду» здійснює режисер Ярослав Лодигін, для якого ця повнометражна робота стала дебютною. Стрічка створюється у копродукції України (компанія Limelite) та Швейцарії (Film Brut). Оператор-постановник – Сергій Михальчук, продюсер – Володимир Яценко. Сценарій фільму написаний Сергієм Жаданом, Ярославом Лодигіним та Наталією Ворожбит.

Цікаво, що торік «Ворошиловгад» на цьому кінофорумі отримав аж дві нагороди: COCO Best Pitch Award і COCO Producers Network Award.Цьогоріч ці дві нагороди отримав український кінопроект «Стоп-Земля», що є повнометражним ігровим дебютом Катерини Горностай. Проект визнали найкращим зі 125-ох поданих. Команда фільму отримала грошовий приз розміром 1, 500 євро.

«Стоп-Земля» є спільним проектом двох українських продюсерських компаній. Продюсерами фільму є Віталій Шереметьєв та Наталія ЛібетЕссе Продакшн Хаус»), Геннадій Кофман, Ольга БесхмельніцинаМагіка-фільм») і Вікторія Хоменко.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав переможців індустріальних секцій фестивалю і зауважив: «Журі кінофоруму Connecting Cottbus вже третій рік поспіль оцінює українські проекти  як найкращі. Я вважаю це великим успіхом і визнанням потенціалу української кіноіндустрії. Також сподіваюся, що це не єдині перемоги українських фільмів на цьогорічному кінофестивалі у Коттбусі, адже невдовзі будуть оголошені переможці конкурсних програм, у яких представлені чотири українські стрічки».

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: