0

25.10

14:38

Cineaster

На 33-му Варшавському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем'єра українського документального фільму про волонтерів «Майже 10.000 виборців»Фільм «Майже 10.000 виборців» розповідає історію громадського активіста та волонтера, який після Революції Гідності продовжує боротися з системою на місцевому рівні та намагється змінити своє місто на краще. Події фільму розгортаються у містечку Іллінці, що на Вінничині.
 
«Ми намагалися максимально об'єктивно відобразити проблеми і виклики нашого часу, тому для нас «Майже 10.000 вибоців»  —  це перш за все  колективний портрет, зафіксований в хиткий момент становлення громадянського суспільства в Україні. Ми починали знімати про волонтерський рух, і навіть самі не чекали, що це розвинеться в таку гостру і актуальну історію»,  —  каже Уляна Осовська, режисерка фільму.
 
Продюсер, оператор та співавтор ідеї Денис Страшний розповів, що «Майже 10.000 виборців"»  —  це «фільм про волонтерів, зроблений волонтерами»:
 
«Ми розуміли, що історія відбувається тут і зараз. Для нас усіх робота над цим фільмом була своєрідним громадським активізмом. Фільм створений членами об'єднання Докутолока за шаленної підтримки друзів та однодумців»,  — зазначив Денис Страшний


 
Фільм вже отримав добрі відгуки польських кінокритиків та міжнародної кіноспільноти
 
«Майже 10.000 виборців»  —  це цікава і довершена документальна робота, яка розкриває сучасний демократичний процес в Україні. Однак режисерка не зосереджується лише на роботі уряду або страйку на знаменитому Майдані, а й показує звичайне маленьке містечко, де відбуваються важливі політичні зміни. Цей фільм є прекрасним прикладом того, як «маленька» історія робить великий вплив на аудиторію»  —  (с) Ола Сальва, кінокритик, журналіст Cineeurope.
 
Коли відбудеться прем'єра фільму в Україні наразі невідомо.
 
Нагадуємо, що Варшавський кінофестиваль — це міжнародний фестиваль класу «А». Цьогоріч у конкурсній програмі кінофестивалю було представлено 2 українських фільми: «Будинок "Слово"» Тараса Томенка і «Майже 10.000 виборців» Уляни Осовської і Дениса Страшного. Ще один український фільм, анімація Сергія Мельниченка «Чудове чудовисько», був представлений у позаконкурсній програмі. Стрічки «Будинок "Слово"» та «Чудове чудовисько» створені за підтримки Держкіно України.

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: