0

29.06

15:51

Cineaster

Спеціальна подія: «Небувалий похід» #ОМКФОдеський кінофестиваль та Національний центр Олександра Довженка представляють «Небувалий похід» (1931) – незаслужено забутий авангардистський шедевр Михаїла Кауфмана: «людини з кіноапаратом» та співавтора великого Дзиґи Вертова. Десятиліття захований в фондах одного з українських архівів, цей сміливий кіноексперимент був повернутий в культурний обіг лише 2015 року зусиллями Національного центру Олександра Довженка, на замовлення якого композитор Антон Байбаков написав сучасний музичний супровід до фільму. 

Кінострічка розповідає про рух «двадцятип’ятитисячників» – робітників, направлених комуністичною партією в 1929 році на підйом села. Фільм знімався в одному найбільших радгоспів свого часу «Гігант», на Харківському тракторному заводі та Чорноморському флоті в Севастополі. 

«Небувалий похід» – остання робота авангардистської школи кіноків в Україні. Творчі шляхи Михаїла Кауфмана і Дзиґи Вертова розійшлися після «Людини з кіноапаратом» (1929). З частини відзнятого матеріалу Михаїл змонтував власний фільм «Навесні» (1929). «Небувалий похід» – його наступна робота, створена в атмосфері початку реакції та неприязного ставлення кінокритики до «естетизування машин» та «неігровізму» кіноків.

Злидням тогочасного українського села Кауфман протиставляє геометричний ритм механізованих заводів. Колективізація у фільмі йде пліч-о-пліч з індустріалізацією, а от наступним етапом «небувалого походу» в останніх кадрах фільму зображена мілітаризація. «Небувалий похід» – парадоксальний фільм, який показує село того часу так, як звикли репрезентувати місто, і попри свою тотально агітаційну форму, компілює індустріальне захоплення Вертова з пантеїстичною м’якістю Довженка.

Кіноперформанс відбудеться на новій локації ОМКФ – у «Зеленому театру Stella Artois». Захід пройде у живому музичному супроводі колективу Антона Байбакова – кінокомпозитора, автора музики до десятку українських стрічок, що співпрацює з такими відомими українськими музикантами, як ДахаБраха, Катя Chilly та ін. Для Байбакова це вже не перший̆ проект з озвучення німих фільмів. У 2014 році в рамках проекту Довженко-Центру «Коло Дзиґи», він створив саундтрек до фільму «Одинадцятий̆» Дзиґи Вертова.

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: