0

04.04

13:06

Cineaster

Визначено лауреата Національної Кінопремії за внесок у розвиток українського кіноВизначено лауреата Національної Кінопремії у номінації «За внесок в українське кіно». 20 квітня під час урочистої церемонії вручення почесну статуетку «Золота Дзиґа» отримає українська актриса театру та кіно, народна артистка України Лариса Кадочникова.
 
Лауреата у цій номінації визначають члени Національної спілки кінематографістів України.
 
Лариса Кадочникова — актриса театру та кіно, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. У творчому портфоліо Кадочникової десятки ролей у кіно та театрі, зокрема, головна роль у культовому фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Серед кінематографічних робіт Лариси Кадочникової участь у таких стрічках, як «Криниця для спраглих» (реж. Юрій Іллєнко, 1965), «Вечір на Івана Купала» (реж. Юрій Іллєнко, 1968), «Комісари» (реж. Микола Мащенко, 1969), «Білий птах з чорною ознакою» (Юрій Іллєнко, 1971), «Чорна курка, або Підземні жителі» (реж. Віктор Гресь, 1980), «Історія одного кохання» (реж. Артур Войтецький, 1981) та багатьох інших. Разом з Дмитром Томашпольським зняла стрічку-експеримент «Лариса Кадочникова. Автопортрет».
 
Сергій Тримбач, перший заступник голови Національної спілки кінематографістів України:
 
«Лариса Кадочникова – людина надзвичайних креативних можливостей. Вихована в лоні театру, орієнтованого на глибоку психологічну проробку поведінки персонажів у кадрі і на театральній сцені, вона з позірною легкістю перейшла у дивосвіт Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Миколи Мащенка, Віктора Греся... Її ролі в кіно здебільшого вимагали  органічного існування  в експресивному, супервиразному (за композицією, кольоровою симфоністикою передусім) кадрі, де актор далеко не завжди є його центром і рушієм.  Це їй вдавалося – легко й невимушено. І в той же час Кадочникова завжди утримує в собі фокус глядацьких  симпатій, її людська і просто артистична притягальність безмежні…».
 
З 1961 до 1964 року Кадочникова була актрисою Московського театру «Современник», а від 1964-го грає на сцені Київського театру російської драми імені Лесі Українки.
 
Актриса нагороджена Орденом «За заслуги» I, II, III ступеню за вагомий внесок у культурний розвиток держави. У 2010 році Лариса Кадочникова отримала Всеукраїнську Премію «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать».

Комментарии:

Чтобы написать комментарий, войдите через одну из социальных сетей: